13.08.2022 - 12.32
ANA SAYFA GENEL Sıradan Saatleri Akıllı Saate Dönüştüren Cihaz: Chronos

Sıradan Saatleri Akıllı Saate Dönüştüren Cihaz: Chronos

0
487

Chronos adlı bir cihaz takıldığı saate ek özellikler ekliyor ve bu saatin bir akıllı saat olmasını sağlıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza yavaş yavaş girmeye başlayan giyilebilir cihazlar, sektörde yüksek satış rakamlarına ulaşan akıllı saatler sayesinde şu an birçok kullanıcıya sahip. Farklı markaların sektöre katılımıyla birlikte oldukça gelişmiş olan akıllı saatler, her ne kadar iyi özelliklere sahip olsalarda görünüm olarak klasik saatlerden her zaman geri kaldılar. Klasik saatlerden çok daha marifetli olmalarına rağmen onlardan daha çirkin olan akıllı saatler, kullanıcıları ikileme düşürebiliyor. Chronos adlı bir cihaz, ikilime düştüğünüz bu durumda size yardımcı olarak klasik saatin ve akıllı saatin iyi yönlerini birleştirmenize olanak sunuyor.

Chronos, sıradan saatinize takılarak kullanabileceğiniz bir cihaz. Bu cihaz takıldığı saate akıllı saatin yapabildiği bazı işlevleri yapabilme marifeti ekliyor ve sizi, görünüm mü yoksa işlevsellik mi seçimi yapmaktan kurtarıyor. Chronos saatinizin arka kısmına takılan ince bir aparattan oluşuyor. Bu aparat birkaç LED ışığa ve kablosuz bağlantıya sahip. Bağlandığı telefonla birlikte çalışan Chronos, telefonunuza bir bildirim gelmesi durumunda LED ışıklarından birisiyle kullanıcısı uyarıyor ve takılmış olduğu saate dokunulması durumunda birkaç işlevi yerine getirebiliyor.

Bu işlevler dinlediğiniz müziği kontrol etmek, bildirimleri yönetmek ve fotoğraf çekmek gibi şeylerden oluşuyor. Takıldığı saatte hiçbir şekilde zarar vermemesinin yanı sıra bu saatin ekranından kontrol edilebilen Chronos, bir bozuk para büyüklüğünde olmasından dolayı kullanıcısını rahatsız etmiyor ve piyasada bulunan saatlerin %80’i ile uyumlu.

Şu an ön siparişe açılmış olan Chronos 100$‘a satılıyor. Çıkış tarihi kesin olarak belirlenmemiş bu cihaz, tek şarj ile 36 saate kadar kullanılabiliyor ve kablosuz şekilde şarj ediliyor.

Kaynak: webtekno.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here