08.08.2022 - 15.34
ANA SAYFA GENEL Samsung Yeni Kamera Teknolojisi BRITECELL’i Tanıttı

Samsung Yeni Kamera Teknolojisi BRITECELL’i Tanıttı

0
522

Samsung’un yeni mobil cihazlarında kullanmayı amaçladığı BRITECELL kamera teknolojisi, bugün şirket tarafından yapılan tanıtımda sergilendi.

Samsung mobil cihazlar sektöründe uzun zamandır liderliği elinde bulunduruyor. Lider olmasına rağmen ürettiği telefonlarından memnun olmayan bazı kullanıcılar Samsung’u taklitçi, kopyacı şekilde değerlendiriyorlar ancak son zamanlarda Güney Koreli firmanın ürettiği teknolojiler, satış rakamlarında olduğu gibi yeni teknolojiler üretme konusunda da liderlik etmesini sağladı. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un CEO’su tarafından yapılan “artık yeni teknolojiler üretme konusunda çok daha girişken olacağız” açıklaması, Samsung’un bugün tanıttığı BRITECELL teknolojisiyle ilk meyvelerini vermeye başlamış gibi görünüyor.

BRITECELL teknolojisi, Samsung’un mobil cihazlarında kullanmayı amaçladığı bir kamera teknolojisi. BRITECELL teknolojisi, geçtiğimiz Temmuz ayında Samsung’un tanıtımını gerçekleştirdiği ve dünyadaki ilk örneği olarak üretilen 1.0 micron pikselli 16MP kamera ile tanıtıldı. Normal kamera sensörleri 16MP için 1.12 micron piksellere ihtiyaç duyuyordu. Megapiksel değerini azaltmadan micro piksel değerini indirmeyi başarabilen Samsung, bu başarısını BRITECELL ya da “Bright cell” olarak tanımlanan teknolojisini tanıtmada kullandı.

Bu teknoloji sayesinde telefonların ışık algılayıcılarında temel olarak bulunan 3 renkten (mavi, kırmızı ve yeşil) yeşil olanı, beyaz renk ile değiştirilebiliyor ve en karanlık ortamlarda bile aydınlık çekim yapılabiliyor. Flaş kullanmadan elde edilebilen bu parlak görüntü, kullanımı her zaman çok güçlü bir ışık kaynağı olması nedeniyle sorun olmuş olan flaşın yerini alabilir.

Kaynak: webtekno.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here