13.08.2022 - 07.41
ANA SAYFA GENEL PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

0
606

PS4’ün piyasaya sürülmesinden 2 yıl sonra Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 hakkında ilk bilgiler geldi.

Electronic Arts’ın yetkili isimlerinden olan Blake Jorgensen, PS5 ve Xbox ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Sony’nin ve Microsoft’un gelecek nesil konsollarında sanal gerçekliğe adım atacağını belirten Jorgensen, çok fazla köklü değişikliklerin yaşanmayacağını fakat bazı yeniliklerin gelebileceğini belirtti.

Bu sektöre yavaş yavaş Apple’ın ve Google’ın da adım atacağını söyleyen Jorgensen, Apple TV ile Apple’ın bu konuda çaktırmadan ilk hamleyi attığını iddia etti.

Hatırlayacağınız üzere Sony, bu yılın başlarında PlayStation 5’le ilgili ilk adımları atmıştı. Japon şirketin gizli bir proje ile PS5 için oyun geliştiricisi aradıkları ortaya çıkmış, yeni konsoldan beklentiler giderek artmıştı. PlayStation Dergisi’nin resmi editörü olan Ben Wilson, şimdiki trendin indirilebilir oyunlar olduğunu belirterek PS5 için özel bir ‘indirme servisi’nin açılabileceğini söyledi. Şu an için hala oyun CD’lerinin popüler olduğunu söyleyen Wilson, her ne kadar Steam’in son yıllarda büyük yükselişi olsa da cihazların ‘indirilebilir oyun’ sistemine geçme aşamasının uzun bir süre alacağını belirtti.

Oyun konsollarının ortalama 5 yıllık ömrü olduğunu söyleyen Wilson, yükselişte olan sanal gerçeklik platformunun PS5 ve Xbox’a entegre edilme ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtti.

Kaynak: webtekno.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here