Motorola Droid Turbo 2 Gerçekten Kırılmıyor

0
592

Motorola’nın geçtiğimiz hafta tanıttığı Droid Turbo 2, ekranındaki özel koruma ile dikkat çekiyor. İşte kırılmaz ekranlı telefon Motorola Droid Turbo 2 dayanıklılık testi.

 

Motorola geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni nesil üst seviye akıllı telefonu ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Kırılmaz ekranlı telefon olarak tanıtılanMotorola Droid Turbo 2, ayrıca Moto Maker özelliği sayesindekişiselleştirme konusunda rakiplerinin çok ilerisinde yer alıyor.

Motorola Droid Turbo 2 Gerçekten Kırılmıyor mu?

Motorola yeni nesil akıllı telefonların en büyük problemi olan ekranların kırılmasına getirdiği çözüm ile herkesten tam puan aldı. 5.4 inçbüyüklüğündeki Quad HD çözünürlüğündeki ekran, ShatterShield adı verilen teknoloji sayesinde 5 ayrı katmandan oluşuyor. Buda telefonun ekranına ekstra dayanıklılık sağlıyor. En azından Motorola böyle iddia ediyordu.

15-11/02/motorola-droid-turbo-2-ekran-1446460976.jpg

Popüler YouTube kanalı TechRax ise bu iddianın doğrulunu kanıtlamak adına bazı testlere imza attı. Aşağıdaki videodan izleyebileceğiniz testte ilk etapta çeşitli açılardan düşürme testi uygulanıyor. Belirli bir mesafedenekran üstü bırakılan akıllı telefon, düşürme testinden deyim yerindeysealnının akıyla çıkıyor.

Testin bir sonraki etabı ise masa başında gerçekleşiyor. Testin bu etabının baş kahramanı ise kallavi bir çekiç. Düşürme testinden başarı ile çıkanMotorola Droid Turbo 2, ekranına aldığı çekiç darbelerine rağmen kırılmıyor.

Ekranda her ne kadar ezikler olsa da ekran görevini başarı ile yerine getiriyor ve parçalanmıyor. Ancak aynı şeyi telefon için söylemek pek mümkün değil. Zira telefon aldığı sert darbelerden sonra çalışmıyor.

Kaynak: shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here