20.05.2022 - 11.12
ANA SAYFA GENEL iPhone Kulaklığının Yapabildiği 10 Şey

iPhone Kulaklığının Yapabildiği 10 Şey

0
665

iPhone kulaklıkları ses kalitesi olarak gerçekten de başarılı. Peki bu kulaklıklarının yapabildikleri sadece iyi ses vermek mi?

iPhone telefonlar, çıktıkları her dönem için o dönemin zirvesine oynayan telefonlar olmayı başarmışlardır. Bunun sebebi telefonların gerek donanımsal, gerekse yazılımsal olarak sahip oldukları çizgiyi bozmadan, üstüne koyarak gitmeleridir.

Tabii şöyle de bir durum var; bir iPhone satın aldığınız zaman sadece telefonun kendisinin değil, yanında gelen aksesuarların da piyasa ortalamasının üstünde olmasını beklersiniz. Haberimizde de ele alacağımız ürün, bu aksesuarlardan biri olan ve taraflı tarafsız çoğu kişinin beğendiği yeni nesil iPhone kulaklıkları.

Dediğimiz gibi bu kulaklıklar pek çok kullanıcı tarafından beğenilmekte (hatta şahsi görüşümü belirtmem gerekirse mobil cihazlar için en iyi kulaklık olduğunu söyleyebilirim). Peki bu kulaklığın marifetleri neler? Eminiz çoğunuz bu kulaklıklarının yapabildiklerine aşinasınızdır. Ancak elimizde sizin de bilmediğiniz ve öğrendiğinizde işinize yarabilecek maddelerin oluşan güzel bir liste var. İşte iPhone kulaklığının yapabildiği 10 şey:

 Şarkıyı Başlatmak/Duraklatmak

Nasıl Yapılır: Sadece ses açma ve kısma tuşlarının ortasındaki yassı kısma, yani merkezdeki butona basmak

 Bir Sonraki Şarkıya Geçmek

Nasıl Yapılır: Merkezdeki butona iki kez basmak (double-click olayı yani çift tıklama)

 Bir Şarkıyı Baştan Başlatmak

Nasıl Yapılır: Merkez butona üç kez basmak ( bu da triple-click oluyor)

 Şarkıyı/Videoyu Hızlı Sardırma

Nasıl Yapılır: Merkez butona iki kez basın ve ikinci seferde birkaç saniye basılı tutun

 Şarkıyı/Videoyu Geri Sarma

Nasıl Yapılır: Merkez butona bu kez üç sefer basın ve üçüncü seferde birkaç saniye basılı tutun

 Fotoğraf Çekmek

Nasıl Yapılır:Kamera uygulaması açıkken herhangi bir ses butonuna basmanız yeterli

 Gelen Aramaya Cevap Verme / Görüşmeyi Sonlandırma

Nasıl Yapılır: Telefonunuza arama geldiğinde yapmanız gereken tek şey yine merkez butona basmak. Aynı şekilde konuşma esnasında merkez butona basarak görüşmeyi sonlandırabilirsiniz.

 Bir Görüşmeyi Bekleterek Diğerine Geçme

Nasıl Yapılır: Telefonla görüşme yaptığınız sırada yeni bir arama geliyorsa yapmanız gereken yine sadece merkez butona basmak (ne butonmuş arkadaş bütün işi bu yapıyor)

 Siri’yle Konuşma

Nasıl Yapılır: Yine listemizin yıldızı merkez butona birkaç saniye basılı tutmanız yeterli. Siri, otomatik olarak açılacaktır.

 Mac ve iPad İle Kullanım

Bildiğiniz gibi iPhone’lar diğer Apple ürünleri ile tam uyumlu şekilde çalışmaktalar ve cihazların sahip oldukları pek çok fonksiyon, bu cihazlarda benzer şekilde kullanılabilmekte. Kulaklık da bunlardan biri. Listemizde bahsettiğimiz bütün özellikler, Mac ya da iPad kullanırken de geçerli.

Kaynak: webtekno.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here