24.06.2022 - 04.50
ANA SAYFA GENEL iOS 9.3.2 Gece Modu ve Düşük Güç Modu ile Yayınlandı

iOS 9.3.2 Gece Modu ve Düşük Güç Modu ile Yayınlandı

0
953

iOS’in yeni sürümü iOS 9.3.2 hata düzeltmeleri, güvenlik geliştirmeleri ve yeni önemli iki özelliğiyle yayınlandı!

Mart 2016’da ilk olarak iOS 9.3 sürümünü yayınlayan Apple, kullanıcıların şikayet ettiği bazı hatalar nedeniyle çeşitli hata gidermelerini barındıran iOS 9.3.1 sürümünü hızlı bir şekilde kullanıcılarına sunmuştu. Apple bugün ise bir süredir geliştiricilere sunduğu iOS işletim sisteminin yeni sürümü iOS 9.3.2‘yi tüm kullanıcılar için yayınladı.

Bir önceki sürüme göre çeşitli iyileştirmeleri barındıran yeni iOS güncellemesi geliştiriciler için beta sürecindeyken aynı zamanda Gece Modu (Night Shift Mod) ve Düşük Güç Kullanım Modunu da beraberinde getirmişti ancak Apple yayınladğı güncellemenin içeriğinde bu özelliklerden bahsetmemiş. Yine de Apple kullanıcıların merakla beklediği Gece Modu ve Düşük Güç Kullanım Modunu iOS 9.3.2 güncellemesiyle birlikte tüm kullanıcılara sunuyor.

Güncelleme iOS platformu için önem taşıyan bu iki yeniliğin yanı sıra iPhone SE ile çalışmayan bazı Bluetooth aksesuarlarının cihaza sorunsuz bağlanabilmesini sağlıyor ve bir önceki sürümde yaşanan sorunları gidererek cihazların arayüz performansını arttırıyor.

Apple bu güncellemenin içeriğini şu şekilde belirtmiş:

[quote type=”simple”]iOS 9.3.2 sorun gidermeler içerir ve iPhone’unuzun veya iPad’inizin güvenliğini artırır.

Bazı Bluetooth aksesuarlarının, iPhone SE ile eşlendiğinde ses kalitesi problemleri ile karşılaşabilmesi sorununu giderir.

Sözlük tanımı aramanın başarısız olabildiği bir sorunu giderir.

Mail ve Mesajlar uygulamasında Japonca Kana klavyesi kullanıldığında e-posta adreslerinin yazılmasını engelleyen bir sorunu ele alır.

Alex sesini kullanan VoiceOver kullanıcıları için aygıtın noktalama işaretlerini veya boşlukları duyurmak için başka bir sese geçiş yaptığı bir sorunu giderir.

MDM sunucularının Özel B2B uygulamalarını indirmesini engelleyen bir sorunu giderir.[/quote]

iPod Touch 5 cihazınız, iPhone 4S ve üzeri telefonlar ile iPad Air, iPad 2, iPad Mini, iPad Pro ve üzeri tabletleriniz için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmesinden ya da iTunes üzerinden iOS 9.3.2 güncellemesini indirebilirsiniz.

Kaynak: webtekno.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here