13.08.2022 - 12.30
ANA SAYFA GENEL Facebooka Yeni Bildirim Sistemi Geliyor

Facebooka Yeni Bildirim Sistemi Geliyor

0
481

Facebook’un yeni bildirim sistemi, işlemlerinizi kolaylaştıran bir asistanın yanı sıra birçok özellikle birlikte geliyor.

Facebook ilk kullanıma sunulduğu tarihten beri büyük bir büyüme içerisinde. Bu büyümesini dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım platformu olduktan sonra da sürdürmeye devam eden Facebook, neredeyse her ay bir yeniliğiyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Büyük sosyal paylaşım sitesi bu sefer, tüm kullanıcıların sık sık kullandığı ve Facebook’un en büyük özelliklerinden birisi olan “Bildirimler” özelliğinin değişeceğini, bunu yerine çok daha kolay kullanılabilen ve daha marifetli bir sistemin getirileceğini bildirdi.

Değişecek olan bildirimler özelliği geçtiğimiz Nisan ayında ünlü haber sitesi Mashable tarafından incelenmişti ve Mashable yazarlarının dediğine göre yenilenen sistem küçük pencerelerle bizlere o gün önemli olan şeyleri bildirecekti. Facebook’un bugün birkaç görselle birlikte bildirdiğine göre Nisan ayındaki sistem değişmemiş. Yeni bildirimler, artık daha fazla detayın bulunduğu birer pencere halinde bizleri uyaracaklar. Bu bildirimlerinin göründüğü pencereleri “kart” olarak isimlendiren Facebook, kullanıcıların yeni sistemden sıkılmaması için sisteme farklı kart çeşitlerini eklediklerini bildirdi.

Yeni sistemde 15 farklı kartın bulunduğunu bildiren Facebook Ürün Yönetici Keith Peiris, bu kartların işlevlerini şu şekilde özetledi; “Facebook sizin onu daha fazla kullanmanızı ve bu kullanımınızın karşılığını vermeyi hedefliyor. Bu kartlar sayesinde Facebook’ta ilginizi çeken herşeyden haberiniz olabilecek. Örneğin tuttuğunuz takımın sayfasını beğendiğiniz, Facebook yeni bildirim sistemininde bulunan kartları kullanarak takımınızın maçı olduğu gün size bir bildirim gönderecek. Böylece tuttuğunuz takımdan haberiniz olabilecek.”

Bu yeni bildirim sistemiyle telefonlarınızda bulunan “Takvim” uygulamasının çoğu işlevini gerçekleştirebilecek olan Facebook, siz onu kullandığınız ve onunla kişisel bilgilerinizi paylaştığınız sürece size daha fazla yardımcı olacak. Aynı zamanda bildirimlerin kullanımında size yardımcı olacak ve bildirimlerinizi ayarlayabilmenizi sağlacak bir asistanın da sisteme eklenmiş olması, kullanıcıların işini oldukça kolaylaştıracaktır.

Yeni bildirim sisteminin hem Android hem de iOS işletim sisteminde birkaç haftaya kullanılmaya başlanması bekleniyor. Sanıyorum ki Facebook bu sistemle birlikte bir bilgilendirici yayınlayacaktır, böylece yeni bildirim sisteminin çıkış tarihinden haberdar olabilirsiniz.

Kaynak: mashable.com, webtekno.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here