13.08.2022 - 12.28
ANA SAYFA MÜHENDİSLİK Birkaç Adımda Telefonunuzu Hologram Projektörüne Dönüştürün

Birkaç Adımda Telefonunuzu Hologram Projektörüne Dönüştürün

0
784

Gelişen teknoloji özellikle mobil cihaz sektöründe kendini ciddi şekilde göstermekte. Ancak, akıllı telefonlarımız pek çok şeyi başarmasına rağmen her zaman fazlasını istiyoruz. Son dönemlerde bazı telefonlarda projektör özelliği ile karşılaşmıştık. Şimdi ise oldukça basit birkaç adımla telefonunuzu hologram projektörüne dönüştürmeniz için gereken şeyleri sizlere anlatacağız. Önce malzeme listesini verelim, sonra da nasıl yapılacağını açıklayalım.

Malzemeler:

1- A4 yaprağı (kareli olması işinizi kolaylaştırır)
2- CD kabı
3- Kalem
4- Bant
5- Makas
6- Maket bıçağı ya da benzer keskinlikte bir bıçak

 •   Birinci Adım

  Kareli defter yaprağını alarak, üst kısım 1, alt kısım 6, yükseklik ise 3,5 cm olacak şekilde, görseldeki şekli cetvel yardımı ile çiziyoruz.  

  Çizdiğimiz şekili sonrasında makas yardımı ile kesiyoruz.

 •   İkinci Adım

  Gözden çıkardığımız bir CD kabını alarak kenarlarını dikkatli şekilde kırarak kalan düz parçayı alıyoruz (CD kabında ne kadar az çizik olursa, elde edeceğiniz görüntü o kadar kaliteli olur).

 •   Üçüncü Adım

  Kareli kağıttan kestiğimiz şekli, CD kabının üstüne koyarak yine bir kalem yardımı ile çiziyoruz. Aynı şekilden dört tane çizmemiz lazım.

 •   Dördüncü Adım

  CD kabına çizdiğimiz şekilleri maket bıçağı yardımı ile kesiyoruz.

 •   Beşinci Adım

  Kağıt yardımı ile çizerek CD kabından kestiğimiz parçaları, görselde olduğu gibi bir bant yardımı ile birleştiriyoruz.

 •   Altıncı Adım

  Ve hologram projektörümüz kullanıma hazır. Geriye sadece Google ya da Youtube’da bulunan hologram videolarından birini bularak açmak kalıyor (evet sadece ”hologram videosu” yazmanız yeterli. Pek çok farklı video çıkacaktır). Videoyu açtıktan sonra yaptığınız aparatı ekranınızın ortasına yerleştirmeniz yeterli.

 •  

Kaynak: webtekno.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here