Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak Akıllı Telefonlar

0
666
Birkaç ay sonra Nexus ve Android One için yayınlanacak Android 7.0 Nougat güncellemesinin geleceği diğer akıllı telefonlar belli olmaya başladı. Biz de bu içeriğimizde Android 7.0 güncellemesini alacak ilk akıllı telefonları listeledik. Bu listede çoğu markanın tam açıkladığı cihazlar olmadığından dolayı listede adı olmayan ancak güncellemeyi alacak çeşitli akıllı telefonlar da olabilir.

Samsung

Samsung

Şu anda akıllı telefon pazarının lideri konumunda olan Samsung, ne yazık ki çoğu modeline güncelleme vermemesi ya da güncelleme konusunda gecikmesiyle gündeme geliyor. Ayrıca genellikle şirketin cihazlarına 24 ay güncelleme desteği verdiği biliniyor.

Henüz konuyla ilgili resmi bir liste yayınlamayan Samsung, güncelleme politikalarına ve çalışanlarının paylaştığı bazı bilgilere göre aşağıdaki akıllı telefonlara Android 7.0 Nougat güncellemesi verecek.

– Galaxy S7
– Galaxy S7 Edge
– Galaxy Note 5
– Galaxy S6 Edge Plus
– Galaxy S6 Edge
– Galaxy S6
– Galaxy A (2016) Serisi

İlk ortaya çıkan bilgilere göre Galaxy Note 4 ve Galaxy S5 cihazları Android 7.0 Nougat güncellemesini alamayacak. Ancak Samsung bu modeller için de daha sonraki tarihlerde Android 7.0 güncellemesini yayınlayabilir.

LG

LG

Güncelleme konusunda sıkıntılı olan diğer bir marka ise LG. LG aslında akıllı telefonları için çok hızlı bir şekilde yeni güncellemeleri yayınlıyor ancak güncellemeler hatalardan dolayı bir süre sonra geri çekiliyor ve tekrar çok daha ileri tarihlere erteleniyor.

LG tarafında resmi olmayan bilgilere göre ise şu modeller Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak:

– LG G5
– LG G5 SE
– LG V10
– LG G4

Ayrıca LG G3 cihazının da Android 7.0 güncellemesini alma ihtimali bulunuyor.

General Mobile

General Mobile

Android One cihazlarıyla sadece Türkiye’de değil artık onlarca ülkede tüketicilerle buluşan General Mobile tarafında ise sadece Android One programına dahil olan akıllı telefonları için Android 7.0 Nougat güncellemesi yayınlanacak.

Ayrıca bu akıllı telefonlar güncellemeyi dünyada ilk alan akıllı telefonlardan olacak.

– General Mobile 4G
– General Mobile GM 5 Plus

Sony

Sony

Sony özellikle son iki yıldır güncelleme konusunda elini çabuk tutan, daha eski modellerine de güncelleme veren ve kararlı güncellemeler yayınlayan şirket olarak öne çıkıyor.

Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak Sony akıllı telefonları:

– Sony Xperia X Performance
– Sony Xperia X
– Xperia Z5 Premium
– Xperia Z5
– Xperia Z5 Compact
– Xperia Z3 Plus
– Xperia Z3
– Xperia Z3 Compact

Ayrıca şirketin diğer giriş / orta segment Sony Xperia X serisi akıllı telefonlara da daha ilerleyen tarihlerde güncelleme vermesi bekleniyor.

Meizu

Meizu

Fiyat performans ürünleriyle öne çıkan Meizu‘nun aşağıdaki akıllı telefonlar için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlayacağı söyleniyor:

– Meizu Mx6
– Meizu Pro 6
– Meizu M3 Note
– Meizu Mx5
– Meizu Pro 5
– Meizu Mx4

HTC

HTC

Güncellemeyle ilgili ilk açıklama yapan şirket olan HTC, ilk etapta aşağıdaki akıllı telefonları için güncellemeyi yayınlayacağını duyurdu:

– HTC 10
– HTC One A9
– HTC One M9

Şirketin diğer güncel üst seviye ya da orta seviye telefonları için güncellemeyi yayınlayıp yayınlamayacağı henüz bilinmiyor. Muhtemelen Desire serisinin güncel ürünleri de Android 7.0 Nougat güncellemesi alacaktır.

Huawei

Huawei

Akıllı telefon pazarındaki rolünü arttıran Huawei ilk bilgilere göre şu telefonlar için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlayacak:

– Huawei P9 Plus
– Huawei P9
– Huawei P8
– Huawei Mate 8
– Huawei Mate S
– Hauwei Honor 5X

Motorola

Motorola

Bir dönem Google’ın çatısı altında olan Motorola bu sebeple güncelleme konusunda en başarılı markalardan birisi.

Şu anda Lenovo bünyesindeki Motorola’nın aşağıdaki modeller için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlayacağı resmi olmamakla birlikte biliniyor:

– Moto G4 Plus
– Moto G4
– Moto Z
– Moto X Force
– Moto X Play
– Moto X Style

Lenovo

Lenovo

Lenovo tarafından resmi bir açıklama olmamasıyla birlikte aşağıdaki modeller için Android 7.0 Nougat güncellemesinin yayınlanacağı söyleniyor:

– Lenovo K5 Note
– Lenovo K5
– Lenovo Vibe C
– Lenovo Vibe S1
– Lenovo Vibe P1
– Lenovo A7010

Xiaomi

Xiaomi

Meizu gibi başarılı fiyat performans ürünleriyle öne çıkan Xiaomi güncelleme konusuna pek fazla önem veren bir şirket değil. Xiaomi tarafında bir model ismimi paylaşılmamakla beraber son bir yıl içinde tanıtılan Xiaomi ürünlerinin güncellemeyi alacağı söyleniyor.

Asus

Asus

Asus’un öncelikli olarak Android 7.0 Nougat güncellemesini aşağıdaki modellere vermesi bekleniyor:

– Zenfone 3 Deluxe
– Zenfone 3 Ultra
– Zenfone 3
– Zenfone Max
– Zenfone 2

Ancak öte yandan artık Intel işlemcilere Android tarafında pek sık rastlanmayacağı için Intel işlemcili Asus modellerinin güncelleme almayacağı da iddia ediliyor. Tabii konuyla ilgili Asus’tan net bir açıklama yok.

Kaynak: webtekno.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here